DOM, TRUSKAW / projekt – wrzesień 2017 / realizacja – październik 2017 / styl – nowoczesny · industrialny

Projekt aranżacji wnętrz powstał na zlecenie pary zamieszkałej koło Warszawy w malowniczej wsi Truskaw położonej w centrum Kampinoskiego Parku Narodowego. Głównym wyzwaniem projektantki było utrzymanie harmonii stylów w domu o otwartym planie. Mieszkanie łączy cechy stylu współczesnego z cechami charakterystycznymi dla stylu industrialnego.

Istniejący plan domu – otwarta przestrzeń wynikająca z połączenia aneksu kuchennego z jadalnią i salonem narzuciła lokalizację elementów wyposażenia wnętrza, a rozmiar pomieszczenia dał projektantce ‚pole do popisu’ i umożliwił stworzenie wnętrza przestronnego, nowoczesnego i wyjątkowego.
Ceglane ściany, beton architektoniczny, stalowe i szklane elementy we wnętrzu tworzą wrażenie znajdowania się w pomieszczeniu epoki przemysłowej. Jasne elementy wystroju oraz elementy użytkowe takie jak lodówka i zestaw kina domowego, czy też współczesne moduły oświetlenia nadają przestrzeni nowoczesności. Podobnie działa zastosowanie modnego w tym sezonie drewna, które jednocześnie nawiązuje do otoczenia domu jakim jest Kampinoski Pak Narodowy.
Zastosowanie naturalnych materiałów, doza zieleni w jadalni wraz z dużymi przeszkleniami tworzą niezwykłe odczucie nieustannego obcowania z naturą. We wnętrzu nie zabrakło także kominka, który nadaje przytulności, daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Łazienka tak jak pozostała część mieszkania została wykończona przy użyciu betonu, drewna oraz jasnych elementów – dzięki temu architekt uzyskała efekt spójności z resztą lokalu. Duża przestrzeń łazienki została wykorzystana w sposób funkcjonalny i oryginalny. W pomieszczeniu znajdują się dwie umywalki umożliwiające wykonanie toalety dwóm osobom jednocześnie, pojawiają się elementy takie jak, tapicerowane siedzisko, zasłona oraz półki na elementy dekoracyjne, dzięki czemu łazienka zyskuje cechy pomieszczenia wygodnego, przytulnego stając się w ten sposób pokojem kąpielowym. Niebanalny wzór ceramiki w postaci płytek heksagonalnych, nadaje pomieszczeniu wyjątkowości.