DOM W GDYNI · WICZLINO / projekt – kwiecień 2016 / realizacja – listopad 2017 / styl – nowoczesny

Dom nowoczesny, przestronny i elegancki

Wnętrze zaprojektowane zostało na zlecenie młodego małżeństwa przeprowadzającego się do trójmiasta. Głównym wymogiem inwestorów było zaprojektowanie salonu, jadalni oraz kuchni tak aby były przystosowane do wizyt wieloosobowej rodziny.
W przestronnym wnętrzu znalazło się miejsce na dużą, modułową, 10 osobową kanapę, w części jadalnianej znalazł się 8 osobowy, rozkładany do 12 miejsc stół.
Kolejną prośbą było zaprojektowanie kuchni, która będzie dostosowana do wymagań osoby lubiącej spędzać dużą ilość czasu na gotowaniu w kuchni – zaprojektowano funkcjonalnie rozplanowaną zabudowę z półwyspem. Na półwyspie oprócz miejsca na płytę indukcyjną znalazła się płyta gazowa a nad nimi szeroki, 90 cm okap. We wnęce wyspy od strony kuchni znajduje się miejsce na przyprawy natomiast po jej drugiej stronie mieści się wnęka na hokery.

W salonie nie zabrakło kina domowego z zabudową oraz kominka z ciekawie wyglądającą wnęką na drewno. We wnętrzu zastosowano dużą ilość naturalnych materiałów – drewniany parkiet oraz schody, ściana konstrukcyjna obłożona została cegłą naturalna natomiast blat w kuchni wykonany jest z kamienia. Kolory tak jak i materiały pochodzą bezpośrednio z natury. We wnętrzu nie zabrakło mocnych kontrastów – ciemna zabudowa w salonie oraz cieple kolory kontrastują z białą kuchnią, ten zabieg optycznie wydziela część dzienną od kuchni.

autorzy: Barbara Wojsz, Magdalena Stolc