MIESZKANIE W GDAŃSKU · BASTION WAŁOWA / projekt – lipiec 2021 / styl – nowoczesny ·  japandi

Na początku 2021 roku zgłosił się do nas klient w tamtym okresie mieszkający w Holandii z prośbą o przygotowanie projektu aranżacji wnętrz dla nowo zakupionego mieszkania w Gdańsku. Jego planem było przeniesienie się na stałe do Gdańska i powrót do rodzinnych stron po latach spędzonych na pracy jako dentysta poza granicami kraju. Ze względu na dzielącą go odległość między krajem ojczystym a miejscem gdzie w tamtym czasie wykonywał swoją pracę poza projektem klient zdecydował się powierzyć nam także nadzór oraz całą realizacją inwestycji co śmiało możemy nazwać wykończeniem mieszkania „pod klucz”.

Współpracę rozpoczęliśmy od przygotowania projektu. Jednymi z pierwszych oczekiwań klienta było stworzenie wnętrz dobrze rozplanowanych pod kątem funkcjonalności a także dostosowania ich do jego zamysłu jakim była m.in.aranżacja wnętrz łącząca cechy stylu minimalistycznego, japandi oraz nowoczesnego. Idea w głowie klienta narodziła się dzięki wielu zagranicznym podróżom oraz poznaniu i obserwacji zagranicznych miejsc takich jak np. wnętrza hotelowe azjatyckich obiektów. Jednym z kierunków, do których najczęściej podróżował była właśnie Japonia, którą miał okazję zwiedzić aż pięciokrotnie.

Po zapoznaniu się z inspiracjami, które otrzymaliśmy, uwzględnieniu kontekstu i położenia mieszkania a także ciekawej architektury oraz wnętrz budynku, których częścią jest lokal mieszkalny naszego klienta uznaliśmy, że chcemy niebezpośredniego nawiązać do Kraju kwitnących wiśni. Podczas pierwszej wizyty na inwestycji na gdańskim Bastionie Wałowa bardzo spodobał nam się standard wykończenia budynku, obiekt położony w centrum Gdańska wykończony został cegłą oraz industrialnymi blaszanym elementami, wnętrza obiektu oraz jego przestrzenie wspólne wykończone były również w industrialno – nowoczesnym stylu. Dla przełamania surowego charakteru w holu wejściowym, korytarzach i innych wnętrzach obiektu pojawiły się ciekawe elementy dekoracyjne w kolorze dębowego drewna.

Czerpiąc i inspirując się wyżej opisanym obiektem a także chcąc uwzględnić oczekiwania Pana Piotra postanowiliśmy, że jego wnętrza będą stylistycznie nawiązywały zarówno do Japonii oraz w pewnym stopniu do architektury obiektu. Styl Japandi charakteryzuje minimalizm, prostota i oszczędność form a także zamiłowanie do naturalnych surowców takich jak np. drewno czy kamień. Gdy myśleliśmy o kolorystyce oraz materiałach wybór był prosty – zdecydowaliśmy się wybierać z palety kolorów ziemi oraz zastosować naturalne i szlachetne materiały.