DOM W PĘTKOWICACH / projekt – styczeń 2017 / realizacja – czerwiec 2017 / styl – nowoczesny · klasyczny · glamour

Projekt sporządzony został dla młodego małżeństwa, właścicieli domu jednorodzinnym znajdującego się w okolicach Wejherowa. Klienci pragnęli by wnętrze domu, w którym przyjdzie im wkraczać w wiek średni, było zarazem komfortowe jak i satysfakcjonujące estetycznie. Zdecydowali się na połączenie klasycznej elegancji i nowoczesności.

Już w wiatrołapie widać pewną powściągliwość i wrażliwość projektantki. Panuje w nim porządek i wizualny ład ale nie zabrakło tam akcentów pojawiających się tez w innych pomieszczeniach jak elementy mebli i rama lustra wykonane z litego drewna czy retro-krata ‚pepitka’ na obiciu ławy.

Salon jest przestronny i dobrze doświetlony. Znalazło się w nim wszystko czego trzeba aby prawidłowo funkcjonował a przy tym dawał poczucie komfortu i bezpieczeństwa – zabudowany kominek, obok niego wyeksponowane miejsce na przechowywanie drewna, stół jadalny na 8 miejsc, szeroka narożna kanapa jak i kino domowe – niezbędne w nowoczesnym wnętrzu, ale nie najważniejsze – dlatego zakomponowane na ścianie w taki sposób by nie przykuwało nadmiernie uwagi a tym samym nie dominowało pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Kuchnia, jest pomieszczeniem doskonale nasłonecznionym (pojedyncze okno na bocznej ścianie i podwójne nad zlewozmywakiem) co zostało podkreślone jasnym wykończeniem zabudowy oraz blatami z białego kamienia). W centrum znajduje się wyspa, na której, od strony zabudowy znajdują się – blat roboczy i płyta indukcyjna. Po drugiej stronie blat wyspy został podniesiony, w ten sposób wydzielono dwa miejsca do spożywania posiłków.

Kolorystyka ścian w pomieszczeniach jest spójna, oprócz przeważającej bieli pojawiają się cieple odcienie szarości. W tych samych barwach są dywany znajdujące się na drewnianym parkiecie. Dobrane wyposażenie tworzy kompozycję elementów klasycznych i nowoczesnych które nie kontrastują ze sobą, lecz współgrają dając poczucie harmonii.